Google+ Facebook Twitter Linkedln

Dr. Lütfü Kaan ÖZDEMİR

Dr. Lütfü Kaan ÖZDEMİR, Kayseri Fen Lisesi’nin ardından Psikoloji eğitimi almıştır. "Yaratıcı Dramanın Duygusal Zekaya Etkisi” tez konulu Yüksek Lisansı’nı yapmış ve Walden Üniversitesi’nde "Bilişsel Davranışçı Terapi” alanında Doktora eğitimini tamamlamıştır. Aynı zamanda Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden "Çift ve Aile Terapisti” sertifikası almıştır.

2000-2005 yıllarında Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde Öğretim Görevlisi olarak çalışan ÖZDEMİR, 2005-2008 yılları arasında çeşitli eğitim ve danışmanlık merkezlerinde Psikoterapist, Eğitmen, Danışman ve Koç olarak hizmet vermiştir. 2008 yılında halen Başkanlığı’nı yürüttüğü "Bilgelik Enstitüsü”nü kurmuştur. Dünyanın en geçerli terapi sistemi olan Bilişsel ve Davranışçı Terapi konusunda eğitmenlik yapmaktadır. Aynı zamanda üst düzey yöneticilere ve kurumlara Liderlik ve Koçluk Eğitimleri vermektedir.

ÖZDEMİR, Türkiye’de Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldığı ICF(International Coaching Federation) den akredite koçluk eğitimi almıştır ve aynı okulun Türkiye’de eğitmeni olmuştur. Türkiye’nin en büyük koçluk projesi olan www.yenibiris.com ile ICF Türkiye’nin ortaklaşa yaptığı "Mutlu Gelecek Projesi”nin liderliğini yapmıştır. Harvard Üniversitesinde The Psychology of Leadership eğitim programına katılmıştır. Aynı zamanda Leadership Management Institute’tan "Leadership Trainer” sertifikasına sahiptir.

Dünyanın en geçerli kişilik yapılarını tanımlayan Enneagram Kişilik Yapısı ile ilgili "Dokuz Mizaç Modeline Göre Mizaç Farklılıkları ve Kişilik Gelişimi” kitabı 2010 yılında yayınlanmıştır. Liderlik, Koçluk ve Kendi Kendine Terapi ile ilgili kitapları da basım aşamasındadır.

kaan@bilgelikenstitusu.com

https://twitter.com/drkaan

    IACPIACPIACPIACP